

Mangalam Pure Camphor 20g
- High-Quality Camphor
- Multipurpose
- Aromatic
- Therapeutic Properties
- Therapeutic Properties
Disclaimer:
Despite our attempts to provide you with the most accurate information possible, the actual packaging, material, and colour of the product may sometimes vary. Please read the label, directions, and warnings carefully before use.
| General Information | |
|---|---|
| Brand | Mangalam |
| Manufacturer | Mangalam Brands Pvt. Ltd. |
| Manufacturer Address |
Mangalam Brands Pvt. Ltd. |
| Manufacturer Email | [email protected] |
| Sold By | Reliance Retail |
| JioMart Customer Care Phone | 1800 890 1222 |
| Included Components | Camphor 100 g |
| Country of Origin | India |
| Product Details | |
|---|---|
| Product Type | Camphor |
| Hazardous Material | No |
| Usage Details | |
|---|---|
| Net Quantity | 100 g |
| Product Specifications | |
|---|---|
| Product Type | Camphor & Wicks |
| Item Dimensions | |
|---|---|
| Height | 70 mm |
| Length | 60 mm |
| Width | 20 mm |
| Net Quantity | 20 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- High-Quality Camphor
- Multipurpose
- Aromatic
- Therapeutic Properties
- Therapeutic Properties
Disclaimer:
Despite our attempts to provide you with the most accurate information possible, the actual packaging, material, and colour of the product may sometimes vary. Please read the label, directions, and warnings carefully before use.
| General Information | |
|---|---|
| Brand | Mangalam |
| Manufacturer | Mangalam Brands Pvt. Ltd. |
| Manufacturer Address |
Mangalam Brands Pvt. Ltd. |
| Manufacturer Email | [email protected] |
| Sold By | Reliance Retail |
| JioMart Customer Care Phone | 1800 890 1222 |
| Included Components | Camphor 100 g |
| Country of Origin | India |
| Product Details | |
|---|---|
| Product Type | Camphor |
| Hazardous Material | No |
| Usage Details | |
|---|---|
| Net Quantity | 100 g |
| Product Specifications | |
|---|---|
| Product Type | Camphor & Wicks |
| Item Dimensions | |
|---|---|
| Height | 70 mm |
| Length | 60 mm |
| Width | 20 mm |
| Net Quantity | 20 g |














