






Colgate Active Salt Toothpaste 36 g
- Gives your family a worry-free smile
- Its germ-fighting formula with salt
- This toothpaste formula helps removes plaque and yellowness of teeth
- It has a refreshing minty flavour that gives you fresher breath
- Colgate is India's most trusted oral care brand
- Certified by Indian Dental Association
| General Information | |
|---|---|
| Brand | Colgate |
| Manufacturer | Colgate Palmolive India Ltd. |
| Manufacturer Address |
Colgate Polmolive (India) Ltd. Colgate Polmolive (India) Ltd. |
| Manufacturer Email | [email protected] |
| Manufacturer Website | www.colgate.com |
| Sold By | Reliance Retail |
| JioMart Customer Care Phone | 1800 890 1222 |
| Country of Origin | India |
| Product Details | |
|---|---|
| Net Quantity | 36 g |
| Usage Details | |
|---|---|
| Product Type | Toothpaste |
| Product Specifications | |
|---|---|
| Product Type | Toothpaste |
| Item Dimensions | |
|---|---|
| Height | 30 mm |
| Length | 25 mm |
| Width | 125 mm |
| Net Quantity | 36 g |
Original: $0.21
-67%$0.21
$0.07Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Gives your family a worry-free smile
- Its germ-fighting formula with salt
- This toothpaste formula helps removes plaque and yellowness of teeth
- It has a refreshing minty flavour that gives you fresher breath
- Colgate is India's most trusted oral care brand
- Certified by Indian Dental Association
| General Information | |
|---|---|
| Brand | Colgate |
| Manufacturer | Colgate Palmolive India Ltd. |
| Manufacturer Address |
Colgate Polmolive (India) Ltd. Colgate Polmolive (India) Ltd. |
| Manufacturer Email | [email protected] |
| Manufacturer Website | www.colgate.com |
| Sold By | Reliance Retail |
| JioMart Customer Care Phone | 1800 890 1222 |
| Country of Origin | India |
| Product Details | |
|---|---|
| Net Quantity | 36 g |
| Usage Details | |
|---|---|
| Product Type | Toothpaste |
| Product Specifications | |
|---|---|
| Product Type | Toothpaste |
| Item Dimensions | |
|---|---|
| Height | 30 mm |
| Length | 25 mm |
| Width | 125 mm |
| Net Quantity | 36 g |
Enjoy cleaner teeth and fresh breath all day long with Colgate Active Salt Toothpaste. It is a complete care for your family's oral health. Brush your teeth twice a day with this toothpaste for better results. So what are you waiting for? Buy the product online at the best rate, right here!


















