



Colgate Motu Patlu Bubble Fruit Flavor Kids Toothpaste 80 g (2-5 Years)
- Delicious bubble flavoured toothpaste
- Their favourite cartoon character
- Contains fluoride
- A cool, minty fruit taste
- Sparking colourful gel
| General Information | |
|---|---|
| Brand | Colgate |
| Manufacturer | Colgate Palmolive India Ltd. |
| Manufacturer Address |
Colgate-Palmolive (India) Ltd. Colgate-Palmolive (India) Ltd. Colgate-Palmolive (India) Ltd. |
| Manufacturer Email | [email protected] |
| Manufacturer Website | www.colgate.com |
| Sold By | Reliance Retail |
| JioMart Customer Care Phone | 1800 890 1222 |
| Food Type | |
| Country of Origin | India |
| Product Details | |
|---|---|
| Minimum Age | 2 |
| Minimum Age UOM | Years |
| Max Age | 5 |
| Maximum Age UOM | Years |
| Age Description | Kids |
| Usage Details | |
|---|---|
| Product Type | Baby Toothpastes |
| Hazardous Material | No |
| Type | Toothpaste |
| Net Quantity | 80 g |
| Product Specifications | |
|---|---|
| Product Type | Oral Care |
| Item Dimensions | |
|---|---|
| Height | 127 mm |
| Length | 45 mm |
| Width | 37 mm |
| Net Quantity | 80 g |
Original: $1.47
-65%$1.47
$0.51Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Delicious bubble flavoured toothpaste
- Their favourite cartoon character
- Contains fluoride
- A cool, minty fruit taste
- Sparking colourful gel
| General Information | |
|---|---|
| Brand | Colgate |
| Manufacturer | Colgate Palmolive India Ltd. |
| Manufacturer Address |
Colgate-Palmolive (India) Ltd. Colgate-Palmolive (India) Ltd. Colgate-Palmolive (India) Ltd. |
| Manufacturer Email | [email protected] |
| Manufacturer Website | www.colgate.com |
| Sold By | Reliance Retail |
| JioMart Customer Care Phone | 1800 890 1222 |
| Food Type | |
| Country of Origin | India |
| Product Details | |
|---|---|
| Minimum Age | 2 |
| Minimum Age UOM | Years |
| Max Age | 5 |
| Maximum Age UOM | Years |
| Age Description | Kids |
| Usage Details | |
|---|---|
| Product Type | Baby Toothpastes |
| Hazardous Material | No |
| Type | Toothpaste |
| Net Quantity | 80 g |
| Product Specifications | |
|---|---|
| Product Type | Oral Care |
| Item Dimensions | |
|---|---|
| Height | 127 mm |
| Length | 45 mm |
| Width | 37 mm |
| Net Quantity | 80 g |



















