
Chitale Kaju Modak 250 g
- Traditional Sweet
- Festive Special
- Delicious Filling
Disclaimer:
Despite our attempts to provide you with the most accurate information possible, the actual packaging, material, ingredients and colour of the product may sometimes vary. Please read the label, directions, and warnings carefully before use.
| General Information | |
|---|---|
| Brand | Chitale |
| Manufacturer | Chitale Bandhu Mithaiwale |
| Manufacturer Address |
Chitale Bandhu Mithaiwale |
| Manufacturer Email | [email protected] |
| Manufacturer Website | www.chitalegroup.com |
| Sold By | Reliance Retail |
| JioMart Customer Care Phone | 1800 890 1222 |
| Included Components | Kaju Modak 250 g |
| Food Type | |
| Country of Origin | India |
| Product Details | |
|---|---|
| Net Quantity | 250 g |
| Usage Details | |
|---|---|
| Product Type | Tinned & Packed Sweets |
| Product Specifications | |
|---|---|
| Product Type | Tinned & Packed Sweets |
| Item Dimensions | |
|---|---|
| Height | 51 mm |
| Length | 152 mm |
| Width | 152 mm |
| Net Quantity | 250 g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Traditional Sweet
- Festive Special
- Delicious Filling
Disclaimer:
Despite our attempts to provide you with the most accurate information possible, the actual packaging, material, ingredients and colour of the product may sometimes vary. Please read the label, directions, and warnings carefully before use.
| General Information | |
|---|---|
| Brand | Chitale |
| Manufacturer | Chitale Bandhu Mithaiwale |
| Manufacturer Address |
Chitale Bandhu Mithaiwale |
| Manufacturer Email | [email protected] |
| Manufacturer Website | www.chitalegroup.com |
| Sold By | Reliance Retail |
| JioMart Customer Care Phone | 1800 890 1222 |
| Included Components | Kaju Modak 250 g |
| Food Type | |
| Country of Origin | India |
| Product Details | |
|---|---|
| Net Quantity | 250 g |
| Usage Details | |
|---|---|
| Product Type | Tinned & Packed Sweets |
| Product Specifications | |
|---|---|
| Product Type | Tinned & Packed Sweets |
| Item Dimensions | |
|---|---|
| Height | 51 mm |
| Length | 152 mm |
| Width | 152 mm |
| Net Quantity | 250 g |














